Startpagina Archief

Nieuwe regels

voor biologische sector

Het Europees Parlement heeft voor de nieuwe biologische verordening gestemd. In de verordening staat onder meer dat biologisch gecertificeerde landbouwers nog maar elke twee jaar gecontroleerd moeten worden wanneer al drie jaar lang geen onregelmatigheden zijn vastgesteld. Ook kunnen kleinschalig werkende landbouwers voortaan als groep zich laten certificeren. De regels kwamen na een lang politiek gevecht tot stand.

Het ruim 700-koppige Europees Parlement kwam onlangs bijeen in Straatsburg. Ze stemden hier onder meer over een herziening van de bestaande biologische wet- en regelgeving. De herziening – een grondige aanpassing van de Europese spelregels rond de sector- wordt formeel voorgelegd door de Europese Commissie en zal in werking treden in 2021. De richtlijn kende een lange aanloop en de laatste reeks vergaderingen voorafgaand aan de stemming waren achter gesloten deuren.

Door de nieuwe richtlijn komt een einde aan een aantal derogaties of...

Dit artikel is alleen voor abonnees

U heeft uw maandelijkse limiet van gratis beschikbare artikels bereikt

Abonneer nu

Al abonnee of geregistreerd?

Log in of Activeer uw abonnement

Actueel

‘De 23 ha zaai-uien maken het verschil’, vindt akkerbouwer Jeffrey Prins

Aardappelen De Nederlandse akkerbouwer Jeffrey Prins zit in maatschap met zijn vader Harry en zijn oom Jan André Prins. De 3 gezinnen leven van het 200 ha grote akkerbouwbedrijf. Op het moment van ons bezoek worden net de Seresta-zetmeelaardappelen gerooid en de uien geladen. Bijzonder dit jaar is dat de zetmeelaardappelen meer opleveren dan de consumptieaardappelen die Jeffrey ook heeft.
Voir plus d'articles
Meest gelezen