Startpagina Archief

Hoeveel stikstof nemen vanggewassen en granen nog op na late aardappelen?

Om aan het doelareaal vanggewassen binnen MAP VI te kunnen voldoen, moet in bepaalde gevallen nog een vanggewas worden ingezaaid na de oogst van late aardappelen. Bij inzaai in oktober is de keuze aan geschikte vanggewassen echter beperkt.

In de praktijk worden na late aardappelen bovendien vaak wintergranen ingezaaid. Binnen het Landbouwcentrum Aardappelen (LCA) onderzocht de Bodemkundige Dienst van België hoeveel stikstof verschillende vanggewassen en granen opnemen bij inzaai op verschillende tijdstippen na late aardappelen.

Vanggewassen binnen MAP VI

Sinds...

Dit artikel is alleen voor abonnees

U heeft uw maandelijkse limiet van gratis beschikbare artikels bereikt

Abonneer nu

Al abonnee of geregistreerd?

Log in of Activeer uw abonnement

Actueel

Aandacht voor agro-ecologische transitie op beurs van Libramont

Libramont Op de beurs van Libramont was er opnieuw veel aandacht voor de transitie naar een agro-ecologische landbouw in het Village de l’agro-écologie. Daar verzamelden diverse partners om bezoekers te informeren over deze moderne vorm van landbouw, die economie en ecologie met elkaar wil verzoenen.
Voir plus d'articles
Meest gelezen