Startpagina Archief

Chinees verbod heeft geen impact

China heeft een invoerverbod opgelegd aan herkauwers en afgeleide producten uit België wegens blauwtong. Het verbod heeft echter geen impact.

Leestijd : 1 min

Sinds september is in Nederland bij honderden veebedrijven blauwtong vastgesteld. In België meldde het federaal voedselagentschap FAVV op 10 oktober één geval in het Antwerpse Merksplas.

De ziekte wordt door knijten verspreid onder herkauwers zoals koeien, schapen en geiten. China heeft daarom de invoer van herkauwers en afgeleide producten uit zowel Nederland als België nu opgeschort.

Wat België betreft, heeft dat verbod echter geen impact. Volgens de federatie van de Belgische vleessector (Febev) wordt er geen rundvlees naar China geëxporteerd en was dat sowieso nog niet toegelaten. Ook wat schapen en geiten betreft – waarvan België amper vlees uitvoert – gaat er niets naar China, zegt topman Michael Gore. In juni ging de deur wel op een kier voor de export van Belgisch rundvlees naar China, door een beslissing van het Chinese douaneagentschap. Vooraleer de uitvoer ook daadwerkelijk mogelijk zou zijn, moeten er volgens Gore echter nog heel wat hordes genomen worden.

Ook wat levende runderen en bijvoorbeeld rundersperma en -embryo's betreft, is er volgens Boerenbond ‘quasi geen export’ naar China. De impact van het Chinese invoerverbod is dus ‘minimaal’, stelt Boerenbond-woordvoerder Frederik Meulewaeter.

Belga

Actueel

Inzetten op melken in de weide

Libramont Melken in de weide lijkt voor sommige boeren meer te zijn dan alleen een keuze: het is ook een manier van leven of een andere manier om naar hun werk te kijken. Regen of zonneschijn, de Waalse boer Thibault Gérardy brengt 4 uur per dag door in de weide met zijn koeien om deze taak uit te voeren. Dat gebeurt allemaal met zijn eigen machine, die hij geërfd heeft van zijn grootmoeder van moederskant.
Voir plus d'articles
Meest gelezen