Startpagina Archief

“Zolang we landbouw zien als noodzakelijk kwaad zal de rechtszekerheid niet verbeteren”

Hij heeft meer dan 40 jaar ervaring als jurist op de teller, maar ook de opiniemaker in Fernand Keuleneer houdt graag een betoog, namelijk voor een klimaat waarin landbouw in ere wordt hersteld en waarin langetermijninvesteringen weer mogelijk worden. “Maar landbouw wordt nu gezien als iets schadelijks dat je tot een minimum moet beperken. Zo geraken we natuurlijk niet vooruit.”

Wanneer we hem vragen naar zijn link met landbouw, antwoordt Fernand Keuleneer dat hij in Brussel woont en zelfs geen tuin heeft. Met zijn roots in de Antwerpse Kempen – niet ver van het Turnhouts Vennengebied – en als raadsman van de Abdij van Averbode, die in het oog van de stikstofstorm kwam te liggen, is zijn interesse in de land- en tuinbouwsector echter snel gewekt. We zochten hem op voor een gesprek over rechtszekerheid in onzekere tijden.

Rechtszekerheid vergt bekende regels

Wat betekent...

Dit artikel is alleen voor abonnees

U heeft uw maandelijkse limiet van gratis beschikbare artikels bereikt

Abonneer nu

Al abonnee of geregistreerd?

Log in of Activeer uw abonnement

Actueel

‘Waterbassin met 33.000 m3 water is een keiharde noodzaak’, meent Michael Schippers

Aardappelen De Zeeuwse akkerbouwer Michael Schippers heeft een akkerbouwbedrijf in Kamperland op Noord-Beveland. Hij is echt een akkerbouwer die houdt van zo efficiënt mogelijk werken. “Dus een zo laag mogelijke input en een zo hoog mogelijke opbrengst.” Hij ging anderhalf jaar naar het land waar zijn ouders ook een sterke band mee hebben, Canada, zowel om levenservaring op te doen als om te werken.
Voir plus d'articles
Meest gelezen