Startpagina Pluimvee

Fipronil in eieren - Nog meer bedrijven geblokkeerd. Hoe moet het verder?

In Frankrijk, Nederland, België en Duitsland zijn bedrijven getroffen door de ‘fipronilcrisis’. Hoe moet het nu verder? FAVV, Groen, Duitse minister van Landbouw Christian Schmidt en dioxinecommissaris Freddy Willockx reageren.

Ook in Frankrijk is nu een boerderij geblokkeerd, omdat er mogelijk fipronil in eieren zit. Het gaat om een boerderij in de regio Pas-de-Calais, schrijft de krant La Voix du Nord.

Het is nog niet zeker dat de eieren besmet zijn met het insecticide. Dat wordt onderzocht. De boer heeft enkel aan de autoriteiten gesignaleerd dat hij op 28 juli door één van zijn Belgische partners is geïnformeerd "dat het betrokken product mogelijk gebruikt is in zijn kwekerij".

Sindsdien verliet geen enkel ei nog...

Dit artikel is alleen voor abonnees

U heeft uw maandelijkse limiet van gratis beschikbare artikels bereikt

Abonneer nu

Al abonnee of geregistreerd?

Log in of Activeer uw abonnement
Meest recent Bekijk al het nieuws >

Lees ook in Pluimvee

Nieuwe coöperatie met 14 vleeskippenkwekers

Pluimvee Olivier Lardinois is een van de 14 stichtende leden van de nieuwe coöperatie BE-avicop. Ze leveren vers kippenvlees aan retailer Colruyt. Die betaalt bovenop de marktprijs een meerprijs voor het vlees van traaggroeiende vleeskippen, die gekweekt worden volgens de principes van het Better Chicken Commitment (BCC) en waarvan de kuikens op de boerderij uit het ei komen.
Meer artikelen bekijken