Startpagina Milieu

Europa draait Vlaanderen en Wallonië duimschroeven aan over nitraatverontreiniging

De Europese Commissie daagt België voor het Hof van Justitie in Luxemburg omdat het Waals gewest, ondanks herhaaldelijk aandringen, te weinig doet om zijn grond- en oppervlaktewateren te beschermen tegen nitraatverontreiniging. Daarnaast behoort ook de waterkwaliteit in Vlaanderen tot de slechtste van de hele Europese Unie, benadrukte de Commissie nog op 15 februari.

De nitratenrichtlijn heeft tot doel de waterkwaliteit in heel Europa te beschermen tegen nitraatverontreiniging door de landbouw. Een teveel aan nitraat kan schade toebrengen aan zoet water en aan het mariene milieu door een proces dat eutrofiëring wordt genoemd. Dat leidt tot een overmatige groei aan algen, die het ander waterleven verstikken.

Wallonië

Het Waals gewest komt zijn verplichtingen niet na om zijn...

Dit artikel is alleen voor abonnees

U heeft uw maandelijkse limiet van gratis beschikbare artikels bereikt

Abonneer nu

Al abonnee of geregistreerd?

Log in of Activeer uw abonnement
Meest recent Bekijk al het nieuws >

Lees ook in Milieu

Stad Peer wil crisisoverleg met minister Brouns nadat wolf pony's aanvalt

Milieu De stad Peer wil met Vlaams minister van Landbouw en Omgeving Jo Brouns rond de tafel gaan zitten voor een crisisoverleg over de wolf. De vraag komt er nadat het Peerse stadsbestuur de afgelopen dagen opnieuw werd overspoeld met vragen en meldingen van ongeruste inwoners naar aanleiding van een aantal recente aanvallen van wolven op andere dieren.
Meer artikelen bekijken