Startpagina Klimaat

Europese Commissie vraagt meer klimaatinspanningen van België

De Europese Commissie vraagt België om bijkomende maatregelen te nemen om de uitstoot van broeikasgassen door het verkeer en gebouwen sterker in te perken en meer hernieuwbare energie te gebruiken. Dat staat in de aanbevelingen over het Belgische energie- en klimaatplan die de Commissie vrijdag heeft gepubliceerd. Tegen 30 juni wordt een definitief plan verwacht.

Volgens de Commissie zal België volgens het huidige plan de uitstoot in sectoren als transport, gebouwen en landbouw tegen 2030 slechts met 42,6% kunnen indijken, terwijl van ons land een inspanning van 47% is gevraagd (in vergelijking met 2005). Ze vraagt dan ook ‘kostenefficiënte bijkomende maatregelen’ om ‘de geraamde kloof van 4,4 procentpunten te overbruggen’, zo luidt het in de aanbevelingen.

Daarnaast moet België inzake hernieuwbare energiebronnen ‘de ambitie aanzienlijk verhogen’. De...

Dit artikel is alleen voor abonnees

U heeft uw maandelijkse limiet van gratis beschikbare artikels bereikt

Abonneer nu

Al abonnee of geregistreerd?

Log in of Activeer uw abonnement
Meest recent Bekijk al het nieuws >

Lees ook in Klimaat

Landbouwers wapenen zich meer en meer tegen droogte

Actueel Op de meest recente bijeenkomst van de commissie Leefmilieu in het Vlaams Parlement was niet te voorspellen hoe de nabije toekomst van de droogteproblematiek in te schatten viel. Minister Jo Brouns (cd&v) ging van actuele situatie op 20 mei uit om een spervuur van vragen en bedenkingen uit zowat alle parlementaire hoeken te counteren.
Meer artikelen bekijken