Startpagina Schapen

Duitse schapenhouders kunnen makkelijker ruwe wol exporteren naar China

Duitsland heeft een akkoord gesloten met China over de export van onbehandelde/ongewassen schapenwol (scheerwol) naar China.

Leestijd : 1 min

Tot voor het onderhandelde akkoord moest Duitse scheerwol eerst naar het buitenland om gewassen te worden. Duitsland heeft geen eigen wolwasserijen meer en ook in andere Europese landen is er nauwelijks aanbod van wolwasserijen, omdat die activiteit economisch niet langer rendabel is.

Export zonder omweg

Met het akkoord over een certificaat van dierenartsen kunnen Duitse schapenhouders nu zonder die omweg scheerwol exporteren naar China. Het zopas bereikte akkoord volgt op een bezoek van de Duitse minister van Landbouw aan China eerder dit jaar.

20.000 schapenhouders

In 2023 waren er afgerond 20.000 schapenhouders in Duitsland. Die houden 1,8 miljoen schapen. De export van Duitse scheerwol naar China vertegenwoordigde in 2023 een volume van 123 ton.

FVDL

Lees ook in Schapen

Belgen consumeren meer zuivel en plantaardige alternatieven

Melkvee De Belg consumeerde vorig jaar thuis meer zuivel dan het jaar voordien. Het thuisverbruik nam in 2024 zowel in waarde (+3%) als in volume (+4%) toe. Ook plantaardige alternatieven voor zuivel kenden een lichte groei, maar blijven beperkt in volume ten opzichte van zuivel. Dat blijkt uit de thuisverbruikcijfers van YouGov België bij 6.000 Belgische huishoudens in opdracht van het Vlaams Centrum voor Agro- en Visserijmarketing (VLAM).
Meer artikelen bekijken

Vind uw droomjob in de land- en tuinbouw

Vlaams Agrarisch Centrum cv

Merelbeke, Oost-Vlaanderen, België

Solliciteer nu

Boerenbond vzw

Geel, Antwerpen, België

Solliciteer nu

Vind de medewerker die echt bij u past.

Plaats een vacature
Bekijk alle vacatures