Startpagina Vleesvee

Methaanuitstoot kan verder omlaag met passend voedermanagement

Globaal genomen produceren landbouwers op veel plaatsen in de wereld op een veel minder duurzame en klimaatvriendelijke wijze dan in Vlaanderen. Vlaams landbouwminister Jo Brouns vindt zelfs dat we een van de meest duurzame land- en tuinbouwsectoren hebben. Bovendien pakt de sector de methaanuitstoot verder aan via voedermaatregelen.

Minister Brouns (cd&v) benadrukte die stelling in de commissie Landbouw van het Vlaams Parlement op 19 maart als antwoord op vragen die commissieleden Sintobin (VB) en Coel (N-VA) hem stelden. Onderwerp van het debat waren de methaanreducerende voedermaatregelen voor vleesvee.

Impact op omgeving

Ondanks de duurzaamheid van onze land- en tuinbouw is er in het ruimtelijk kleine Vlaanderen wel degelijk...

Dit artikel is alleen voor abonnees

U heeft uw maandelijkse limiet van gratis beschikbare artikels bereikt

Abonneer nu

Al abonnee of geregistreerd?

Log in of Activeer uw abonnement
Meest recent Bekijk al het nieuws >

Lees ook in Vleesvee

Europese Commissie legt Mercosur-deal op tafel die nee-zeggers moet overtuigen

Buitenland De Europese Commissie heeft woensdag 3 september haar voorstellen voor nieuwe vrijhandelsakkoorden met Mercosur en Mexico op tafel gelegd. De deal met het handelsblok van Argentinië, Brazilië, Uruguay en Paraguay zou de grootste vrijhandelszone ter wereld creëren, maar ligt bijzonder gevoelig bij de landbouwers. De Commissie hoopt met ‘robuuste’ vrijwaringsmaatregelen boeren, sceptische lidstaten en Europarlementsleden over de streep te trekken.
Meer artikelen bekijken