Startpagina Groenten

Biocontroleorganismen kennen trage opmars

Biologische controleorganismen, zoals biopesticiden en natuurlijke vijanden, kunnen de leemte van weggevallen chemische fytoproducten invullen. De erkenningsprocedures vertragen echter de introductie van biopesticiden, waarvan de efficiëntie nog omhoog moet. Natuurlijke vijanden zijn volop beschikbaar en vaak ook heel succesvol, maar niet altijd. Er zijn dus nog veel hindernissen.

Chemische gewasbeschermingsmiddelen liggen al jaren onder vuur en het nog beschikbare pakket voor de telers krimpt elk jaar. De toekomst lijkt te zijn aan ‘geïntegreerde bestrijding’. Biologische controleorganismen (BCO’s) vormen een welkome aanvulling in de bestrijding van ziekten en plagen. Verschillen ze echter van klassieke gewasbeschermingsmiddelen, hoe efficiënt zijn ze en hoe pas je ze toe? Op een studiedag begin februari in Sint-Katelijne-Waver werd er dieper ingegaan op die vragen.

Serieuze uitdaging...

Dit artikel is alleen voor abonnees

U heeft uw maandelijkse limiet van gratis beschikbare artikels bereikt

Abonneer nu

Al abonnee of geregistreerd?

Log in of Activeer uw abonnement
Meest recent Bekijk al het nieuws >

Lees ook in Groenten

Witloofwortels zijn sleutel tot bio-insecticide

Biolandbouw De bitterstoffen in witloof en cichorei geven de groenten hun herkenbare bittere smaak, maar vormen ook een natuurlijk afweermiddel tegen insecten. Vlaamse en Nederlandse wetenschappers onderzoeken nu of er een bio-insecticide te brouwen valt uit de reststromen van de wortels van deze groenten. “Dat zou niet alleen bijdragen aan een duurzamere landbouw, maar ook aan een efficiënter gebruik van onze landbouwgrondstoffen.”
Meer artikelen bekijken