Startpagina Actueel

Brand Hoge Venen: landbouwers worden schadeloos gesteld

De kosten van de opvorderingen bij het bestrijden van de bosbrand in de Hoge Venen, met brandstof, catering en landbouwers die hulp boden, worden geschat op maximaal 1,6 miljoen euro. De federale overheid de kosten ten laste neemt.

Leestijd : 1 min

Voornoemde zei minister van Binnenlandse Zaken Bernard Quintin (MR) in de Kamer op dinsdag 15 september. Hij zei ook dat Quintin zei in de Kamercommissie Binnenlandse Zaken dat de diensten van de Luikse gouverneur, die instond voor de provinciale fase van het rampenplan in de Hoge Venen, het bedrag van de kosten voor de opvorderingen schat op maximaal 1,6 miljoen euro.

Quintin zei dus ook dat de federale overheid die ten laste neemt, zoals wettelijk bepaald is. “De formeel gevorderde landbouwers, zowel Belgen als Duitsers, zullen dus schadeloosgesteld worden”, zei hij.

Belga

Lees ook in Actueel

Denemarken wil ‘plofkippen’ verbieden

Pluimvee De Deense minister van Natuur en Dierenwelzijn Christian Rabjerg Madsen wil een verbod invoeren op zogenaamde ‘plofkippen’, vleeskuikens die zeer snel worden vetgemest. Op termijn pleit hij voor een Europees verbod.
Meer artikelen bekijken