Agrotechniek Holland en Groentechniek Holland heel succesvol afgesloten
Ruim 50.000 boeren, loonwerkers, groenprofessionals en studenten bezochten midden september de 2 vakbeurzen AgroTechniek Holland en GroenTechniek Holland in Biddinghuizen (NL).

Beursdirecteur Willem Bierema: “Deze derde editie van de 2 vakbeurzen naast elkaar was de grootste ooit en een groot succes. Er waren 300 deelnemers uit de agro- en groensector, die ons beursterrein van 24 voetbalvelden vulden met ruim 5.000 trekkers, machines en gereedschappen van meer dan 600 merken. De stemming onder bezoekers was ook positief. Er waren niet alleen bekende, trouwe bezoekers, maar ook opvallend veel jongeren en studenten, de boeren en groenprofessionals van de toekomst. Een belangrijke doelgroep en een goed teken.”
Veel leads en veel jeugd
Caroline Bekkering, directeur van branchevereniging Fedecom: “Ik ben trots dat dit evenement naast een platform voor productinnovaties, ook bijdraagt aan promotie voor de hele sector, die steeds meer bestuurders en beleidsmedewerkers trekt. Niet alleen uit Nederland, maar ook uit Duitsland en Frankrijk, aan wie we een heel programma aanbieden.”
Erwin Tessers van AgXeed stond op het Smart Farming-paviljoen. “Dit is een nieuw, heel geslaagd initiatief van de beursorganisatie waar alle nieuwe ontwikkelingen in de robotisering te zien waren. Actueler dan ooit en niet meer alleen voor de pioniers, maar interessant voor een breed publiek. Trouwe en nieuwe bezoekers wisten de dagelijkse Robot Parades goed te vinden.”
Bronzen Sikkel en ATH-publieksprijs
De vakjury kende de innovatieprijs Bronzen Sikkel 2026 toe aan de Amazone TS 01 Autospread van Kamps de Wild. “Dit is een autonome kunstmeststrooier die steeds het werkelijke strooibeeld vergelijkt met het gewenste strooibeeld en daar realtime-instellingen op aanpast. De strooier combineert daarmee automatisering, gebruiksgemak, precisie en duurzaamheid voor een efficiëntere landbouw”, aldus de vakjury. De tweede prijs was voor de Autonome feedback loop E-Vario Weeder van Mechan Machines. De derde prijs was voor New Holland met de ForageCam.
Evers Agro BV won de ATH-publieksprijs met de Evers Lundy, die de meeste stemmen van het publiek kreeg. Dit is een innovatieve ‘vlaksnijder’ voor chemievrij gewasbeheer. Deze snijdt op mechanisch wijze het gewas af om de groei te beëindigen. Dankzij een gepatenteerd parallellogram volgt iedere beitel de bodem volledig onafhankelijk en blijft de werkdiepte continu gelijk onder hoge werksnelheden. Over de volledige werkbreedte worden de wortels afgesneden en blijft een vaste bodem behouden.





