Startpagina Melkvee

Milcobel-notering veert iets omhoog

Milcobel heeft de melkprijs voor de februari-leveringen 2018 vastgelegd op een standaardprijs van 28,75 euro/100 l, hetzij 31,04 euro/100 l reëel uitbetaald voor een gestandaardiseerde levering. Het gaat om de eerste stijging (+0,75 standaardprijs) sedert september vorig jaar.

Voor januari was de Milcobel-prijs nog gedaald met 3 euro ten opzichte van de maand voordien.

De reëel uitbetaalde melkprijs voor een gestandaardiseerde melklevering komt als volgt tot stand:

Een leveringsomvang van 500.000 liter op jaarbasis, vetgehalte 43 g/l en eiwitgehalte 35 g/l., IKM-gecertificeerd en met deelname aan het para-tbc-programma, kiemgetal ≤25.000/ml, celgetal ≤300.000/ml, coligetal ≤50/ml en geen strafpunten noch penalisatie voor remstoffen.

Dit artikel is alleen voor abonnees

U heeft uw maandelijkse limiet van gratis beschikbare artikels bereikt

Abonneer nu

Al abonnee of geregistreerd?

Log in of Activeer uw abonnement
Meest recent Bekijk al het nieuws >

Lees ook in Melkvee

Inzetten op melken in de weide

Libramont Melken in de weide lijkt voor sommige boeren meer te zijn dan alleen een keuze: het is ook een manier van leven of een andere manier om naar hun werk te kijken. Regen of zonneschijn, de Waalse boer Thibault Gérardy brengt 4 uur per dag door in de weide met zijn koeien om deze taak uit te voeren. Dat gebeurt allemaal met zijn eigen machine, die hij geërfd heeft van zijn grootmoeder van moederskant.
Meer artikelen bekijken