Startpagina Aardappelen

Aardappelprijs blijft op hoogste niveau in jaren

De aardappelprijzen blijven steken op het hoogste niveau in jaren. De aardappelen zijn nu tegenover maart vorig jaar 122 procent duurder. Dat blijkt uit het derdekwartaalrapport van het Prijzenobservatorium van de FOD Economie.

Door de droogte vorig jaar viel de oogst tegen. Dat liet zich voelen in de portemonnee: sinds begin dit jaar betalen consumenten voor aardappelen systematisch elke maand meer dan in dezelfde maand vorig jaar.

In het derde kwartaal lag de prijs van de aardappelen 5,6 procent hoger dan vorig jaar. In het tweede kwartaal was dat nog 12 procent. In onze buurlanden Duitsland (+24 procent), Frankrijk (19,8 procent) en Nederland (18,2 procent) waren de prijsstijgingen in het derde kwartaal nog forser.

Dit jaar was de...

Dit artikel is alleen voor abonnees

U heeft uw maandelijkse limiet van gratis beschikbare artikels bereikt

Abonneer nu

Al abonnee of geregistreerd?

Log in of Activeer uw abonnement
Meest recent Bekijk al het nieuws >

Lees ook in Aardappelen

Meer artikelen bekijken