Startpagina Actueel

Ook Vlaamse landbouworganisaties protesteren op 20 februari

Boerenbond en Algemeen Boerensyndicaat (ABS) gaan donderdag 20 februari actievoeren in Brussel. Ze sluiten zich daarmee aan bij een initiatief van de Waalse landbouwfederatie FWA. Op de betreffende dag vindt in Brussel een Europese top plaats met de Europese meerjarenbegroting 2021-2027 op de agenda.

De boeren willen de Europese Raad er met hun actie aan herinneren "dat het noodzakelijk is om het gemeenschappelijk landbouwbeleid met een sterk budget te doteren", aldus FWA-voorzitster Marianne Streel. Volgens Streel blijven de inkomsten van de Waalse boeren onder druk staan, met name die van de rundvleessector. Ze benadrukt dat er voldoende budget moet zijn om de "almaar ambitieuzere doelstellingen" van het Europese gemeenschappelijk landbouwbeleid te halen.

Voorzitter Hendrik Vandamme van ABS kan het niet zo zijn dat eisen alsmaar worden...

Dit artikel is alleen voor abonnees

U heeft uw maandelijkse limiet van gratis beschikbare artikels bereikt

Abonneer nu

Al abonnee of geregistreerd?

Log in of Activeer uw abonnement
Meest recent Bekijk al het nieuws >

Lees ook in Actueel

Vleermuizen zijn geduchte jagers en daardoor een natuurlijk insecticide

Veeteelt Wist je dat vleermuizen een van de beste bondgenoten zijn om je te verlossen van vliegen in jouw stallen? Vooral de ingekorven vleermuis is dol op deze beestjes. Deze geduchte jagers kunnen per nacht ongeveer 3.000 insecten vangen! Chloé Vescera, specialist in vleermuizen, schreef een proefschrift over deze dieren, die, toegegeven, soms een slechte reputatie hebben.
Meer artikelen bekijken