Startpagina Economie

NGO: landbouw en agribusiness verzetten zich tegen vergroening GLB

Boerenorganisaties, voedingsbedrijven en leveranciers van ‘inputs’ zoals gewasbeschermingsmiddelen lobbyen actief samen voor het behoud van een ‘ouderwets’ Gemeenschappelijk Landbouwbeleid (GLB). Dat meldt de NGO Corporate Europe Observatory (CEO) op basis van lobbydocumenten. CEO is een Brusselse NGO gespecialiseerd in het kritisch volgen van het Europese lobbycircuit

Volgens de NGO CEO is de landbouw en aanverwante agribusiness bezorgd over de EU-plannen voor verdere vergroening van het GLB. Het gaat dan om de biodiversiteitsstrategie en de ‘Farm to Fork’-strategie. Deze nieuwe strategieën voor een duurzamere landbouw werden in het voorjaar aangekondigd als hoekstenen van de zogeheten Green Deal van Commissievoorzitter Ursula Von der Leyen.

Een alliantie van landbouw, verwerkers en agrarische toeleveranciers is volgens CEO zeer actief om zowel nationale...

Dit artikel is alleen voor abonnees

U heeft uw maandelijkse limiet van gratis beschikbare artikels bereikt

Abonneer nu

Al abonnee of geregistreerd?

Log in of Activeer uw abonnement
Meest recent Bekijk al het nieuws >

Lees ook in Economie

Krijgt het GLB nog apart fondsen bij de volgende EU-begroting?

Buitenland ‘It’s all about the money’. Discussies over de volgende meerjarenbegroting van de Europese Unie beginnen zich te roeren. Boeren eisen meer geld voor de hervormingen die de EU van hen verwacht. De Europese Commissie heeft dan weer plannen voor de structuur van het Gemeenschappelijk Landbouwbeleid die weinigen kunnen bekoren.
Meer artikelen bekijken

Vind uw droomjob in de land- en tuinbouw

CRV

Sint-Denijs-Westrem, Oost-Vlaanderen, België

Solliciteer nu

Pluimveehandel Haerinck

Anzegem, West-Vlaanderen, België

Solliciteer nu

DLV, studie- en adviesbureau

Wetteren, Oost-Vlaanderen, België

Solliciteer nu

Vind de medewerker die echt bij u past.

Plaats een vacature
Bekijk alle vacatures