Startpagina Archief

Covid-19 heeft in de eerste jaarhelft

een negatieve impact op de tractorverkoop

In de eerste jaarhelft (van januari tot en met juni 2020) werden er in Europa, volgens de gegevens van de nationale overheden, zo’n 89.105 tractoren verkocht. Dat zijn er 8% minder het jaar ervoor.

Wanneer we dat volume van bijna 90.000 tractoren opdelen naar volume, dan zien we dat 23.556 tractoren met een vermogen kleiner dan 50 pk nieuw zijn verkocht, en dus nog 65.549 met een vermogen groter dan 50 pk. Cema, de vereniging van Europese landbouwmachineproducenten, stelt verder dat het om 68.831 nieuw verkochte landbouwtractoren gaat. De overigen zijn quads, verreikers en nog andere voertuigen.

Daling net in het hoogseizoen

De registratie van nieuw verkochte landbouwtractoren daalde met 12% in vergelijking met de...

Dit artikel is alleen voor abonnees

U heeft uw maandelijkse limiet van gratis beschikbare artikels bereikt

Abonneer nu

Al abonnee of geregistreerd?

Log in of Activeer uw abonnement

Actueel

‘De 23 ha zaai-uien maken het verschil’, vindt akkerbouwer Jeffrey Prins

Aardappelen De Nederlandse akkerbouwer Jeffrey Prins zit in maatschap met zijn vader Harry en zijn oom Jan André Prins. De 3 gezinnen leven van het 200 ha grote akkerbouwbedrijf. Op het moment van ons bezoek worden net de Seresta-zetmeelaardappelen gerooid en de uien geladen. Bijzonder dit jaar is dat de zetmeelaardappelen meer opleveren dan de consumptieaardappelen die Jeffrey ook heeft.
Voir plus d'articles
Meest gelezen