Startpagina Archief

Hilde Crevits : “Indien maatregelen hard worden, zullen we wel financiële ondersteuning voorzien.”

“Ik geloof in oplossingen via innovatie, maar er zullen wellicht ook een aantal extra maatregelen nodig zijn.” Dat zei Vlaams minister van Economie en Landbouw Hilde Crevits (CD&V). “Maatregelen die misschien hard zullen zijn, maar dat zal gepaard moeten gaan met een stevig flankerend beleid, waarin we mensen niet in drastische financiële moeilijkheden gaan storten.”

De Raad voor Vergunningsbetwistingen vernietigde vorige week de vergunning voor de uitbreiding van een kippenstal in Kortessem. Die lokale kwestie heeft grote gevolgen voor Vlaanderen.

Rol van de landbouw

Omdat er nog steeds geen definitief Vlaams plan voor de aanpak van stikstof is, moet voortaan bij elk project dat mogelijk een grote impact kan hebben, worden nagegaan wat de gevolgen zijn.

“Tot er een definitieve Programmatische Aanpak Stikstof (PAS) is, gaan we voorzichtig zijn en een passende...

Dit artikel is alleen voor abonnees

U heeft uw maandelijkse limiet van gratis beschikbare artikels bereikt

Abonneer nu

Al abonnee of geregistreerd?

Log in of Activeer uw abonnement

Actueel

Kabinet Brouns wil goedkeuring ammoniakemissiereducerende technieken versnellen

Stikstof Op 1 juli publiceerde het WeComV (Wetenschappelijk Comité Luchtemissies Veeteelt) zijn finaal adviesrapport over de actualisering van de PAS-lijst ‘Deel 1: R1-vloersystemen’. Daarin stelde het de emissiereductiepercentages van een aantal vloersystemen voor rundveehouders bij. Veehouders kunnen diverse managementmaatregelen nemen om de stikstofuitstoot van hun bedrijven te reduceren.
Voir plus d'articles
Meest gelezen