Startpagina Archief

Roofvogels

bevorderen de controle van bosmuizen

Het Bieteninstituut (KBIVB) herinnert er- aan dat er momenteel veel roofvogels aanwezig zijn rond de velden.

Gebruik hun aanwezigheid en plaats zitstokken in open zones om de natuurlijke predatie van bosmuizen door roofvogels te bevorderen.

Bosmuizen kunnen schade toebrengen aan de bietenteelt door in de lente het bietenzaad op te eten vlak na de zaai en voor hun kieming. De zachte winter was gunstig voor de overleving van bosmuizen. Bovendien zijn bodembedekkers die nog niet vernietigd of verwerkt zijn en ook graskanten perfecte toevluchtsoorden voor bosmuizen.

In het kader van IPM kan een controle van de populatie bosmuizen...

Dit artikel is alleen voor abonnees

U heeft uw maandelijkse limiet van gratis beschikbare artikels bereikt

Abonneer nu

Al abonnee of geregistreerd?

Log in of Activeer uw abonnement

Actueel

‘De 23 ha zaai-uien maken het verschil’, vindt akkerbouwer Jeffrey Prins

Aardappelen De Nederlandse akkerbouwer Jeffrey Prins zit in maatschap met zijn vader Harry en zijn oom Jan André Prins. De 3 gezinnen leven van het 200 ha grote akkerbouwbedrijf. Op het moment van ons bezoek worden net de Seresta-zetmeelaardappelen gerooid en de uien geladen. Bijzonder dit jaar is dat de zetmeelaardappelen meer opleveren dan de consumptieaardappelen die Jeffrey ook heeft.
Voir plus d'articles
Meest gelezen