Startpagina Archief

“Minder maïs, dus ook minder melk in 2025”

Op het vlak van de melkprijs hoor je melkveehouders vandaag de dag niet klagen, maar dat wil niet zeggen dat er geen zorgen zijn. Jonge melkveehouder Stef Hillen (28) uit Houthalen-Helchteren ziet de sector vergrijzen en ziet investeringen uitgesteld worden.

In januari 2023 stapte Stef Hillen mee in het melkveebedrijf van zijn ouders Johan Hillen en Ria Plessers. Er worden 160 koeien gemolken. “Ik mag niet klagen, want toen ik de stap zette, was de melkprijs al in opmars. Aan de andere kant wou ik soms dat ik nog een jaartje eerder gestart was, toen de leninglast nog laag was en er nog een mogelijkheid was om een nieuwe vergunning te krijgen.”

Kosten zijn (te) hoog

Dat de melkprijs hoge...

Dit artikel is alleen voor abonnees

U heeft uw maandelijkse limiet van gratis beschikbare artikels bereikt

Abonneer nu

Al abonnee of geregistreerd?

Log in of Activeer uw abonnement

Actueel

‘De 23 ha zaai-uien maken het verschil’, vindt akkerbouwer Jeffrey Prins

Aardappelen De Nederlandse akkerbouwer Jeffrey Prins zit in maatschap met zijn vader Harry en zijn oom Jan André Prins. De 3 gezinnen leven van het 200 ha grote akkerbouwbedrijf. Op het moment van ons bezoek worden net de Seresta-zetmeelaardappelen gerooid en de uien geladen. Bijzonder dit jaar is dat de zetmeelaardappelen meer opleveren dan de consumptieaardappelen die Jeffrey ook heeft.
Voir plus d'articles
Meest gelezen