Startpagina Archief

Vlaams actieplan pesticidegebruik goedgekeurd

De Vlaamse regering heeft het Vlaams actieplan pesticidegebruik goedgekeurd. Dat moet de waterwinning, kwetsbare groepen en natuur beter beschermen.

Het Vlaams actieplan duurzaam pesticidegebruik bundelt de Vlaamse acties zoals vereist binnen de Europese Pesticiderichtlijn. De Europese Commissie volgt de reductie van risico’s van pesticiden op via een geharmoniseerde risico-indicator. De voorbije 10 jaar halveerde de impact van gewasbeschermingsmiddelengebruik volgens die indicator in Vlaanderen.

Minister van Omgeving en Landbouw Jo Brouns (cd&v): “Een belangrijke verklaring hiervoor is dat...

Dit artikel is alleen voor abonnees

U heeft uw maandelijkse limiet van gratis beschikbare artikels bereikt

Abonneer nu

Al abonnee of geregistreerd?

Log in of Activeer uw abonnement

Actueel

‘De 23 ha zaai-uien maken het verschil’, vindt akkerbouwer Jeffrey Prins

Aardappelen De Nederlandse akkerbouwer Jeffrey Prins zit in maatschap met zijn vader Harry en zijn oom Jan André Prins. De 3 gezinnen leven van het 200 ha grote akkerbouwbedrijf. Op het moment van ons bezoek worden net de Seresta-zetmeelaardappelen gerooid en de uien geladen. Bijzonder dit jaar is dat de zetmeelaardappelen meer opleveren dan de consumptieaardappelen die Jeffrey ook heeft.
Voir plus d'articles
Meest gelezen