Startpagina Archief

Tweede editie van dé vakbeurs voor loonwerkers

Komend jaareinde wordt gekenmerkt

door de Contractor Days, een professioneel vakevenement voor loonwerkers. Deze tweede editie zal opnieuw plaatsvinden op de evenementenlocatie Brussels Gate.

Leestijd : 2 min

De organisator wordt voor deze tweede editie gesterkt in zijn opzet door de succesvolle eerste editie in 2022. Het evenement brengt een mix van netwerking, conferenties en de presentatie van nieuwe landbouwmachines en is volledig voorbehouden voor loonwerkers en hun personeel.

De organisator van de beurs, de Nationale Centrale Landbouw-Service, is de enige erkende beroepsvereniging voor aannemers van land- en tuinbouwwerken, loonsproeiers, handelaars in veevoeders en meststoffen. Met de Contractor Days brengen zij een tweedaagse vakbeurs, georganiseerd door en voor loonwerkers in de landbouwsector.

“Het beroep van loonwerker is permanent in beweging, met niet alleen nieuwe technieken die elkaar snel opvolgen, maar ook aangepaste reglementeringen en opleidingen. De sector vormt een belangrijk aandeel binnen onze economie”, zo legt algemeen secretaris Johan Van Bosch uit. “Een eigen event is dus belangrijk, ondersteund door nationale en internationale beroepsfederaties uit de sector. Een moment waarbij alle betrokken professionals samenkomen.”

Beursprogramma

Op de beursvloer kunnen bezoekers een 60-tal exposanten ontmoeten in een aangename, ontspannen sfeer. Daarnaast hebben ze de gelegenheid om aan meerdere seminaries deel te nemen die een waaier aan thema’s brengen zoals flexi-jobs, bescherming van gebruikers van gewasbeschermingsmiddelen, artificiële intelligentie, welzijn, veiligheid op het werk… Netwerking tussen professionelen vormt een belangrijke pijler van het evenement.

“De lezingen, demonstraties, workshops en informatiestanden zorgen voor de inhoud van de Contractor Days en geven een beeld van waar de sector zich in de nabije of verre toekomst aan kan verwachten”, legt Van Bosch uit. “De bezoeker kan vrij kiezen aan welk onderdeel van het programma hij of zij deelneemt. Iedereen komt telkens terug in de centrale zone om te netwerken bij een van de gezellige cateringpunten, en om de deelnemende bedrijven te ontmoeten die hun nieuwste machines, producten of diensten tonen en demonstreren.”

Praktisch

De Contractor Days vinden plaats op woensdag 18 en donderdag 19 december van 10 tot 18 uur in Brussels Gate (Alfons Gossetlaan 9 in 1702 Groot-Bijgaarden). Een toegangsticket vooraf online kopen kost 22 euro, ter plaatse aan de kassa is dit 30 euro voor professionelen en 5 euro voor studenten (enkel ter plaatse). De inkomprijs dekt de parkingkosten, deelname aan de seminaries en de catering.

De organisatie benadrukt dat de toegang exclusief voorbehouden is voor een vakpubliek of voor studenten.

Meer info, tickets en het volledige programma op: www.contractordays.be

Tim Decoster

Actueel

Vleesvee in Vlaanderen: meten is weten

Vleesvee De weegresultaten van zijn Belgisch witblauwe runderen zijn belangrijke bedrijfsgegevens voor veehouder Bruno Vanhaelemeesch uit Watervliet. “Rendabiliteit was tot aan de welgekomen prijsstijgingen van dit jaar lange tijd een grote uitdaging in het vleesvee. Wie de cijfertjes niet op orde heeft, haalt het niet”, vertelt hij.
Voir plus d'articles
Meest gelezen