
Meer Russische meststoffen ingevoerd
Terwijl de globale handel met Rusland sinds de invasie in Oekraïne in 2022 in elkaar klapte, ging de Europese Unie steeds meer meststoffen uit Rusland invoeren. Meer dan een kwart van de import komt uit Rusland. Vorig jaar werd er maar liefst 6,17 miljoen ton ingeslagen voor een waarde van 2,12 miljard euro, het hoogste volume sinds de invasie.
Ademruimte voor Europese producenten
Het lamleggen van de import van Russische mest moet niet enkel de afhankelijkheid van Moskou indijken en een inkomstenbron voor de Russische oorlogskas raken. Het moet ook ademruimte geven aan de Europese producenten, die kreunen onder de import van goedkope kunstmest. De Commissie wordt wel gevraagd om mogelijke prijsstijgingen op de markt in de gaten te houden.
Ook hoger tarief voor andere Russische landbouwproducten
De plenaire vergadering van het Europees Parlement zal de tariefverhogingen later deze maand bekrachtigen. Nadien moeten de parlementsleden nog een akkoord bereiken met de lidstaten.