Startpagina Actueel

VITO heeft een code Goede Praktijk rond debietmeters online geplaatst

VITO heeft een Code Goede Praktijk rond debietmeters opgemaakt. Deze werd online geplaatst op de website van VLM Mestbank.

Leestijd : 1 min

Deze Code Goede Praktijk geeft informatie over de types debietmeters die gebruikt kunnen worden op vergistings- en mestverwerkingsinstallaties (elektromagnetische debietmeters en coriolis-massadebietmeters), hoe deze geplaatst moeten worden en hoe deze debietmeters gekalibreerd moeten worden.

Die code is een leidraad bij de uitvoering van het recente principebesluit van de Vlaamse regering voor de verplichte installatie van debietmeters op mestbe- en verwerkingsinstallaties. Op basis van deze informatie kan men bijvoorbeeld bepalen welke debietmeters het meest geschikt zijn voor specifieke locaties in de installatie en hoe deze het best geïnstalleerd worden.

Biogas-E verzamelde ook alle antwoorden op de vragen over de plaatsing van bijkomende debietmeters op mestbewerkings- en mestverwerkingsinstallaties die tijdens de webinars van Biogas-E en VCM over debietmeters aan bod kwamen: https://www.biogas-e.be/FAQdebietmeters.

LV-VCM

Lees ook in Actueel

Beloftevolle proefresultaten inzake duurzame productie bij het Belgisch witblauw ras

Vleesvee Hoe rundvlees produceren met meer respect voor het milieu, rekening houdend met de uitdagingen van klimaatverandering? Deze vraag staat centraal in het Blanc Bleu Vert-project. Dit onderzoek werd opgestart in 2022 en heeft al een aantal veelbelovende wetenschappelijke resultaten opgeleverd dankzij tests die uitgevoerd werden op verschillende locaties, waaronder het rundveeselectiecentrum in Ath. Tijdens de opendeurdag op 11 maart kregen we uitleg over diervoeding, genetica en methaanreductie.
Meer artikelen bekijken