Startpagina Melkvee

Voorkom besmetting van je dieren na het uitweiden

Het weideseizoen is gestart. Dit houdt bepaalde risico’s in voor besmetting van jouw dieren. Gelukkig kan een goede bioveiligheid de insleep en versleping van ziektes zoals IBR en BVD tegengaan. Laat dus je inspanningen voor de bestrijding van deze ziekten niet verloren gaan en beperk de risico’s bij het uitweiden. Dierengezondheidszorg Vlaanderen (DGZ) geeft enkele tips.

DGZ wijst erop dat ieder contact – direct of indirect – een risico betekent op insleep van ziektekiemen. Verhinder daarom contact met runderen van aangrenzende weiden en neem een paar voorzorgen.

• Zorg ervoor dat de dieren niet kunnen ontsnappen uit de weide en ga regelmatig na of de afsluiting nog stevig en volledig intact is.

• Vermijd het gemeenschappelijk gebruik van koepaden.

• Bepaalde infecties zoals IBR kunnen...

Dit artikel is alleen voor abonnees

Abonneer nu

Al abonnee of geregistreerd?

Aanmelden

U ontvangt reeds de krant ?

Activeer hier
Meest recent Bekijk al het nieuws >

Lees ook in Melkvee

“Boerderijkampjes hebben sociale en economische meerwaarde”, vindt Lenka Lowet

Melkvee Leerkracht landbouwonderwijs Lenka Lowet (27) rust deze zomer niet uit. Ze ontvangt 3 keer per week zo’n 50 kinderen op het gemengde melkveebedrijf van haar ouders Annick en Erwin in Heers. Boerderijkampjes zijn populairder dan ooit en met ‘Het Fleckje’ grijpt Lenka haar kans om kinderen bij te brengen waar ons voedsel écht vandaan komt.
Meer artikelen bekijken