Startpagina Tuin

De lekkerste aardbeien kweek je zelf

Groenten en fruit van eigen oogst smaken vaak beter dan de groenten en het fruit die men koopt in de winkel. Enerzijds zal dit wel te maken hebben met een stukje trots over het zelf gekweekte voedsel, anderzijds heeft dit ook te maken met de grondsoort, de bemesting, de manier van telen en de rassenkeuze van de moestuinier en de beroepskweker.

Voor aardbeien komt daar nog bij dat ze niet lang bewaren en dus het best zo vers mogelijk gegeten worden. Natuurlijk heeft de beroepskweker het voordeel van de ervaring en de stielkennis, waardoor hij perfect gevormde en kwaliteitsvolle aardbeien kan aanbieden op de markt. Conclusie: de lekkerste aardbeien kweek je zelf, mits een beetje kennis.

De aardbeiplant in de verschillende seizoenen

Bij de teelt van groenten...

Dit artikel is alleen voor abonnees

U heeft uw maandelijkse limiet van gratis beschikbare artikels bereikt

Abonneer nu

Al abonnee of geregistreerd?

Log in of Activeer uw abonnement
Meest recent Bekijk al het nieuws >

Lees ook in Tuin

Portret van de walnootboorvlieg: Een ongewenste nieuwkomer in de tuin

Tuin Al eeuwenlang groeien in Vlaanderen walnotenbomen in tuinen en kleine boomgaarden. De robuuste bomen leveren niet alleen schaduw en karakter, maar ook een lekkere oogst van eigen noten. Toch kregen heel wat eigenaars de voorbije zomers een onaangename verrassing te zien: aangetaste, zwart verkleurde noten die vroegtijdig van de boom vallen. De boosdoener is de walnootboorvlieg, een nieuwkomer uit Noord-Amerika die zich in sneltempo verspreidt en nu ook de weg gevonden heeft naar onze Vlaamse tuinen.
Meer artikelen bekijken