Startpagina Actueel

Europese Commissie wil voorstel voor halvering pesticidengebruik intrekken

De Europese Commissie gaat haar voorstel voor een halvering van het pesticidengebruik tegen 2030 intrekken. Het voorstel is ‘een symbool van polarisering’ geworden, zo verklaarde voorzitter Ursula Von der Leyen dinsdag in het Europees Parlement in Straatsburg.

De Commissie had in 2022 in het kader van de European Green Deal voorgesteld om het gebruik en de risico's van pesticiden tegen het einde van dit decennium met 50% in te dijken. Dat was volgens haar nodig om de ecologische voetafdruk van de landbouwsector te verminderen. Maar het voorstel werd in november vorig jaar verworpen door het Europees Parlement, en ook de lidstaten boeken in dit dossier geen vooruitgang, zo stelde Von der Leyen vast.

Daarom gaat Von der Leyen het college van...

Dit artikel is alleen voor abonnees

Abonneer nu

Al abonnee of geregistreerd?

Aanmelden
Meest recent Bekijk al het nieuws >

Lees ook in Actueel

Recordaantal Vlaamse scholen nemen deel aan Oog voor Lekkers

Actueel Dit jaar nemen een recordaantal Vlaamse scholen deel aan Oog voor Lekkers, het project dat gezonde voedingsgewoontes bij kinderen wil ondersteunen. “56% van de Vlaamse jeugd, ofwel 393.219 leerlingen uit het kleuter-, lager en buitengewoon onderwijs, kan genieten van lokaal fruit, groenten en/of zuivel”, zegt Vlaams minister van Landbouw Jo Brouns.
Meer artikelen bekijken