Startpagina Actueel

Clarinval vraagt om landbouwers uitstel van betaling te geven

Door de natte weersomstandigheden van de voorbije weken gaan de landbouwers in ons land momenteel door een moeilijke periode. Federaal minister van Landbouw David Clarinval (MR) vraagt daarom voor getroffen landbouwers uitstel van betaling van verschillende belastingen en kredieten, voor het tweede kwartaal.

Leestijd : 2 min

De oogstkalender van de Belgische land- en tuinbouwers is fors gewijzigd en daarom staan hun financiën onder druk. Door deze uitzonderlijke omstandigheden komt hun vermogen in het gedrang om hun fiscale verplichtingen tijdig na te komen.

Uitstel van betaling voor getroffen bedrijven

Daarom heeft federaal vice-eersteminister en minister van Landbouw Clarinval een officieel verzoek ingediend bij zijn collega-minister van Financiën Vincent Van Peteghem (cd&v) inzake het uitstel van betaling van verschillende belastingen en kredieten voor het tweede kwartaal van dit jaar voor de bedrijven die actief zijn in de sectoren die hard getroffen worden door de slechte weersomstandigheden in ons land sinds het begin van de lente.

“Deze vraag ligt me na aan het hart omdat de Belgische landbouwers een enorme impact ondervinden van de natte weersomstandigheden van de voorbije weken. Het is onze plicht hen te helpen. Ik vraag daarom aan de minister van Financiën om hen uitstel van betaling toe te kennen voor de belastingen en kredieten voor het tweede kwartaal van 2024. Deze maatregel zal de landbouwers wat zuurstof geven, wat meer dan nodig is in deze moeilijke periode”, zegt minister Clarinval.

Zoals bij eerdere crisissen

Na de overstromingen van juli 2021, tijdens de energiecrisis en tijdens de covidcrisis werden gelijkaardige tolerantiemaatregelen inzake de betalingen genomen.

FVDL

Lees ook in Actueel

Als een veulen je zomer kleurt

Paarden Een veulen in de wei is dubbel gedeelde vreugde: voor de merrie én voor jezelf. Een veulen van een ponymerrie, een ezelmerrie of een warmbloedmerrie… het avontuur is identiek. Het resultaat hangt af van de merrie, de hengst en van jouw goede zorgen. Hoe dan ook, op een veulenzomer ben je beter goed voorbereid.
Meer artikelen bekijken