Startpagina Akkerbouw

Vier uitschieters in rassenproef koolzaad Praktijkpunt Landbouw Vlaams-Brabant

Voor het eerst kon het Praktijkpunt Landbouw een rassenonderzoek koolzaad opzetten, dankzij de financiële steun van de zaadbedrijven en de provincie Vlaams-Brabant. Vijf firma’s tekenden in en leverden 11 rassen aan. Armada en Academic (Limagrain) en Bessito (Lidea) zijn de toppers in opbrengst. Het nieuwe ras Maestro (Lidea) scoort het best op ziektetolerantie.

De voorbije jaren nam de interesse in de koolzaadteelt in Vlaanderen en vooral in Vlaams-Brabant opnieuw toe. Van de 537 ha Vlaamse koolzaad in 2016 stond er 140 ha (of 26%) in Vlaams-Brabant. In 2023 stond volgens de analyse van de recentste perceelsaangifte 525 van de 942 ha (of 56 %) Vlaamse koolzaad in Vlaams-Brabant. Koolzaad wint aan belangstelling door de prijs, die nu rond 475 euro/ton ligt, en de lage nood aan arbeid en inputs.

Welk ras volgend teeltseizoen kiezen?...

Dit artikel is alleen voor abonnees

U heeft uw maandelijkse limiet van gratis beschikbare artikels bereikt

Abonneer nu

Al abonnee of geregistreerd?

Log in of Activeer uw abonnement
Meest recent Bekijk al het nieuws >

Lees ook in Akkerbouw

Irrigatie vervroegt de oogstdatum bij aardappelen

Aardappelen Hoewel de aardappelen dit jaar door het gunstige weer vroeg konden worden geplant, is dat geen garantie op een vroege oogst. Zeker als de droogte van de laatste weken nog even aanhoudt, is een groeivertraging mogelijk, stellen ze bij Viaverda (voorheen Proefcentrum voor de Aardappelteelt).
Meer artikelen bekijken