Startpagina Actueel

De wolf verdwijnt niet uit Vlaanderen

De beschermingsstatus van de wolf van ‘streng beschermde diersoort’ naar ‘beschermde diersoort’ in de Europese Unie heeft voor Vlaanderen nog geen implicaties. Bovendien daalt het aantal conflicten met wolven in Vlaanderen, samen met het aantal schadegevallen per wolf. Het thema kwam aan bod in de commissie Leefmilieu van 10 december.

Volgens Jo Brouns (cd&v) Vlaams minister van Leefmilieu, Natuur en Ruimtelijke ordening, werpt de sterke inzet op preventie hier haar vruchten af. “Hierdoor bestaat momenteel geen acute nood om in te grijpen op die Vlaamse wolvenpopulatie”, beantwoordde de minister een vraag hierover van Sanne Van Looy (N-VA) in de betreffende commissie.

Communicerende vaten

Binnen Vlaanderen vormen de wolven een onderdeel van...

Dit artikel is alleen voor abonnees

U heeft uw maandelijkse limiet van gratis beschikbare artikels bereikt

Abonneer nu

Al abonnee of geregistreerd?

Log in of Activeer uw abonnement
Meest recent Bekijk al het nieuws >

Lees ook in Actueel

Antwerps landbouwgedeputeerde Jinnih Beels: “Eerst wil ik luisteren, daarna pak ik de zaken aan”

Antwerpen Begin december 2024 werd de gewezen Antwerpse schepen Jinnih Beels (Vooruit) benoemd als gedeputeerde voor Landbouw, Wonen en Personeel in de provincie Antwerpen. De lokale landbouwers reageerden wat argwanend op de enige gedeputeerde voor Landbouw in Vlaanderen die niet van cd&v is. “In het begin van de legislatuur wil ik vooral de sector leren kennen en luisteren waar de noden van de landbouwers liggen.”
Meer artikelen bekijken