Startpagina Akkerbouw

Oogsten zullen volgens onderzoek verloren gaan door microplastics

Microplasticvervuiling zorgt ervoor dat fotosynthese van planten en gewassen tot 18% minder goed lukt, blijkt uit een recent onderzoek. Dezelfde studie berekent ook de daaropvolgende mogelijke opbrengstverliezen.

Een studie die op 10 maart gepubliceerd werd in Proceedings of the National Academy of Sciences USA, onderzocht de negatieve impact van micro-plastics – plastics kleiner dan 5 mm – op de groei en opbrengsten van planten en gewassen. Deze minuscule plasticdeeltjes zijn alomtegenwoordig in het milieu, de lucht en de bodem.

“In onze lopende studie vinden we in Vlaanderen jammer genoeg geen...

Dit artikel is alleen voor abonnees

U heeft uw maandelijkse limiet van gratis beschikbare artikels bereikt

Abonneer nu

Al abonnee of geregistreerd?

Log in of Activeer uw abonnement
Meest recent Bekijk al het nieuws >

Lees ook in Akkerbouw

Bietentelers trekken aan de alarmbel

Bieten De gemiddelde suikerprijzencin de Europese Unie (EU) zijn sinds hun piek in december 2023 met 38% gedaald en hebben niveaus bereikt die economisch onhoudbaar zijn voor zowel bietentelers als suikerproducenten. Dat zeggen de Confederatie van de Belgische Bietentelers (CBB) en de Belgische vereniging van suikerfabrikanten (SuBel).
Meer artikelen bekijken