Startpagina Vleesvee

Boerenbond: "Veel vleesveehouders bouwen productie af wegens slechte rentabiliteit"

Terwijl de rentabiliteit van vleesveebedrijven de voorbije twee à drie jaar in ons land al ondermaats was, is ze als gevolg van het aanhoudend dalend rundvleesverbruik en de recente crisis door wantoestanden bij het vleesbedrijf Veviba uit Bastenaken ondertussen weggezakt tot het laagste niveau van de voorbije tien jaar. "Dit zet heel wat vleesveehouders ertoe aan om hun rundvleesproductie af te bouwen of volledig stop te zetten", aldus de Boerenbond.

Leestijd : 1 min

De vleesveebarometer, die de weerspiegeling is van de rentabiliteit van een gemiddeld zoogveebedrijf in ons land met afmest van eigen stieren en koeien, is in het eerste kwartaal van 2018 verder weggezakt tot 63 % van de gemiddelde rentabiliteit van de laatste vijf jaar. Terwijl de voederkosten in het eerste kwartaal dit jaar stabiel bleven, stegen de strokosten de laatste maanden sterk.

Omdat de Belgische vleessector vooral afhankelijk is van de binnenlandse consumptie ziet de Boerenbond in de dalende vleesconsumptie een van de voornaamste redenen voor deze evolutie. Uit Gfk-cijfers blijkt dat het thuisverbruik van rundvlees in 2017 verder gedaald is met 5 % tot 4,3 kilo. "De negatieve berichtgeving rond rundvlees en de beelden over dierenwelzijn in slachthuizen hebben er zeker niet toe bijgedragen om deze dalende trend om te buigen", aldus de Boerenbond die om die reden sterk aandringt "op meer transparantie in de rundvleesketen".

Belga

Lees ook in Vleesvee

Bruno Vincent: “Liever een kalf meer dan een biefstuk meer”

Vleesvee In Vlaanderen is het Belgisch witblauw onlosmakelijk verbonden met de keizersnede. Veehouder Bruno Vincent toont dat het zonder kan en dat hij met natuurlijke geboortes niet moet inboeten aan inkomen. Al ruim 10% van zijn dieren kalft natuurlijk af en zijn ambities reiken nog veel verder.
Meer artikelen bekijken