Startpagina Melkvee

Bois Seigneur Holstein:de Europese lijn van Comestar Laurie Sheik

Het was in 1989, dertig jaar geleden dus, dat Comestar Laurie Sheik het pad kruiste van de melkveefokkerij Bois Seigneur Holstein, één van de drie Belgische veebedrijven die aan de basis liggen van haar introductie in Europa.

In de jaren ’80 nemen Annie en Eddy Pussemier uit het Waals-Brabantse Ophain-Bois-Seigneur-Isaac, het familiaal landbouwbedrijf over. Onder impuls van andere veefokkers besluiten ze om er een Holstein bedrijf van te maken. De melkveehouderij bood in die jaren immers een regelmatiger inkomen. Eddy is van bij de aanvang sterk geïnteresseerd in de zuivere rasfokkerij en koopt een lot van 25 drachtige vaarzen in Wallonië.

Eliteveiling in Canada...

Dit artikel is alleen voor abonnees

U heeft uw maandelijkse limiet van gratis beschikbare artikels bereikt

Abonneer nu

Al abonnee of geregistreerd?

Log in of Activeer uw abonnement
Meest recent Bekijk al het nieuws >

Lees ook in Melkvee

Zuivelverwerkers tonen zich weerbaar

Melkvee De Belgische zuivelsector staat op een scharniermoment. Terwijl het thuisverbruik stijgt en de internationale vraag verder groeit, staan zuivelverwerkers onder druk door lage marges en vele onzekerheden. Dit blijkt uit de jaarvergadering van de Belgische Confederatie Zuivelindustrie (BCZ).
Meer artikelen bekijken