Startpagina Melkvee

Wereldhandel in zuivel groeit licht

De wereldzuivelhandel liet in het tweede kwartaal bij alle productgroepen groei zien. Dit maakt duidelijk dat de coronacrisis minder impact op de mondiale handelsstromen heeft gehad dan eerder werd verwacht. Dat schrijft ZuivelNL, de ketenorganisatie van de zuivelsector in Nederland.

Bij boter en boterolie (+14%), niet-mager melkpoeder (+5%) en mager melkpoeder (+9%) was sprake van een significante stijging, die volgde op de sterke daling in het eerste kwartaal. Bij kaas was wel in beide kwartalen sprake van een toename, maar was in het tweede kwartaal een duidelijke afvlakking te zien. De EU-export (inclusief het VK) liet in het tweede kwartaal van 2020, analoog aan het eerste kwartaal, een significante toename zien bij kaas, boter en -olie en niet-mager melkpoeder.

Mager...

Dit artikel is alleen voor abonnees

Abonneer nu

Al abonnee of geregistreerd?

Aanmelden

U ontvangt reeds de krant ?

Activeer hier
Meest recent Bekijk al het nieuws >

Lees ook in Melkvee

Ook softijs met melk recht van bij de boer

Melkvee Met Tour de Crème bundelt de provincie Vlaams-Brabant 22 adressen waar bezoekers kunnen genieten van hoeve- en streekijs met melk recht van bij de boer. Eén van de aanwinsten dit jaar is de Schriekhoeve in Meise. Daar beschikt landbouwer Jonathan De Cock over een automaat waar je van 10 uur ’s morgens tot 10 uur ’s avonds een ijsje kan tappen.
Meer artikelen bekijken

Vind uw droomjob in de land- en tuinbouw

Danis

Koolskamp, West-Vlaanderen

Solliciteer nu

Vind de medewerker die echt bij u past.

Plaats een vacature
Bekijk alle vacatures