Startpagina Archief

Vlaamse biolandbouw onder de loep

Het CCBT houdt zich al vijf jaar bezig met het coördineren en communiceren van wetenschappelijk onderzoek over biologische landbouw. Dat werd vrijdag 4 december uitbundig gevierd met een studiedag. Hoewel grote tevredenheid heerst over de vooruitgang die is gemaakt, werd de blik kritisch op de toekomst gericht. De vraag naar bio in Vlaanderen is groter dan het aanbod, en de prijzen voor bio zijn stabieler. Waarom schakelen dan niet meer landbouwers over?

Het CCBT heet voluit ‘Coördinatiecentrum praktijkgericht onderzoek en voorlichting biologische teelt’. De vzw werd in 2010 opgericht en wil, zoals de naam het zegt, onderzoek in biologische landbouw coördineren en de resultaten ervan communiceren. Bart Naeyaert, voorzitter van de raad van bestuur, formuleert het zo: “Het CCBT is een dienende organisatie, aan het bio-onderzoek en aan de sector zelf. Het zorgt ervoor dat het juiste onderzoek wordt uitgevoerd dat dan ook bij de juiste mensen geraakt.”

Onderzoek

Jaarlijks mag het...

Dit artikel is alleen voor abonnees

U heeft uw maandelijkse limiet van gratis beschikbare artikels bereikt

Abonneer nu

Al abonnee of geregistreerd?

Log in of Activeer uw abonnement

Actueel

Citrusplanten zorgen voor zuiderse sfeer

Tuin Het warme en droge weer van de voorbije weken doet ons al dromen van een mooie, warme zomer en van een deugddoende vakantie in de eigen tuin. Een citrusboompje op het terras zorgt daarbij voor een instant zuiders sfeertje. Ze zijn niet alleen decoratief, maar kunnen mits de juiste zorg ook in ons zachter wordende klimaat goed gedijen.
Voir plus d'articles
Meest gelezen