Startpagina Archief

Eén sterke vrouw, 148.000 biologische kippen

De volgende stop is in Kent County, Delaware, waar Georgie Cartanza haar biologisch kippenbedrijf runt. Vier enorme stallen heeft ze, die voorzien zijn van voldoende verrijking voor de kippen. Door slimme keuzes kan ze rendabel zijn, maar vaart het milieu er ook wel bij. Zo kon ze met steun van het landbouwministerie een mestopslagconstructie bouwen.

Georgie heeft een hart voor de sector. Hoewel ze al 25 jaar in de sector zit, heeft ze slecht 13 jaar ervan haar eigen kippenboerderij. Drie jaar geleden schakelde ze over naar biologische kweek. “In de US is er een sterke druk om over te gaan naar antibioticavrij. Daarom schakelde ik over, en kwam ik hoger te staan in de waardeketen. Ik heb niets tegen reguliere kippen, maar er is ook niets mis met die van mij. Echter, ze zijn drie keer zo duur in productiekost, en dat komt vooral door hun voedsel.”

Om sneller te kunnen...

Dit artikel is alleen voor abonnees

U heeft uw maandelijkse limiet van gratis beschikbare artikels bereikt

Abonneer nu

Al abonnee of geregistreerd?

Log in of Activeer uw abonnement

Actueel

Droogkosten bij lage vochtgehaltes stijgen opnieuw

Granen De gemiddelde droogkosten voor granen zijn dan wel gedaald tegenover vorig jaar, maar bij lage vochtpercentages betaalt men opnieuw flink meer. Dat blijkt uit de ontvangstvoorwaarden voor inlandse granen van de oogst 2025, die recent werden gepubliceerd door sectororganisatie Fegra.
Voir plus d'articles
Meest gelezen