Startpagina Archief

‘We geloven onverminderd in vlees, maar gaan er misschien wel vleesvervangers bij doen’

Vleeswarenspecialist Ter Beke is de afgelopen jaren snel gegroeid. Het bedrijf uit Oost-Vlaanderen is Europees leidend met gekoelde mediterrane pasta’s en behoort in de Benelux tot de grootste leveranciers van vleeswaren aan supermarkten. Volgens topman Francis Kint leven anti-vleessentimenten in de algemene media meer dan in de bevolking, al wil zijn bedrijf mogelijk wel een plantaardig luik openen.

Francis Kint is nu ruim een jaar topman van Ter Beke, een producent van vleeswaren en gekoelde mediterrane pasta’s. Voor Kint is de vleeswereld niet nieuw. Hij stond ongeveer drie jaar aan het roer van de Nederlandse vleesgroep Vion, dat varkensvlees en rundvlees als grondstoffen levert aan bedrijven als Ter Beke. Kint bracht het bedrijf, dat even voor zijn aantreden op de rand van de afgrond had gestaan, in rustiger vaarwater.

Daarvoor werkte Kint in managementfuncties bij groentegigant Greenyard, de Amerikaanse bananenleverancier...

Dit artikel is alleen voor abonnees

U heeft uw maandelijkse limiet van gratis beschikbare artikels bereikt

Abonneer nu

Al abonnee of geregistreerd?

Log in of Activeer uw abonnement

Actueel

De Varkenscampus is een unieke en noodzakelijke onderzoeksfaciliteit

Varkens De voorbije 10 jaar liepen er op de Varkenscampus in Merelbeke-Melle al zowat 70 onderzoeksproeven. Het is een verhaal dat voortdurend verdergaat. Door de evolutie binnen deze sector valt er immers nog heel wat te onderzoeken. Tijdens de recente verjaardagsviering kreeg Landbouwleven de kans om enkele thema’s van nabij te ontdekken.
Voir plus d'articles
Meest gelezen