prijsnotering dan korte vezel
De sterke stockstijging aan korte vezels is vooral veroorzaakt door de Franse marktsituatie. Door overaanbod korte vezel van de voorbije oogst (en de relatief lage kwaliteit van deze laatste) is er nog steeds neerwaartse druk op de verkoopsprijzen.
Het maandelijks volume van verkopen (in ton) voor de lange vezel blijft sterk in ons land. Gemiddelde verkoopsprijzen staan nog steeds onder opwaartse druk, en hebben de neiging om nog verder te stijgen. De verkopen van lange vezel uit stocks van vorige oogsten (vb. 2019) halen topnoteringen.
Door het relatieve ruime Belgische aanbod aan korte vezel (klodden) van de recente oogst, en de grote diversiteit in kwaliteit, blijven de verkoopsprijzen voor deze laatste onder neerwaartse druk staan. Goede klodden blijven min of meer prijsvast. Het groot aandeel papierklodden doet de gemiddelde verkoopsprijzen echter dalen. Het containerprobleem wat export naar China betreft, blijft een knelpunt.