Startpagina Archief

Het platteland

beleven en diverse

functies verweven

Leestijd : 1 min

Vlaanderen wil met het nieuwe GLB-plan, dat loopt van 2023 tot en met 2027, ook de vitaliteit op het platteland versterken door de LEADER-methode in de toekomst versterkt te gaan toepassen.

Elk LEADER-gebied bepaalt in zijn lokale ontwikkelingsstrategie op welke uitdagingen en noden men wil inzetten, door onder meer invulling te geven aan de prioritaire thema’s ‘innovatieve en duurzame lokale landbouwproductie en -afzet en valorisatie van biomassaresten’, ‘leefbare en levendige dorpen’ en ‘biodiversiteit en landschapskwaliteit’. Projecten die kaderen in deze strategie kunnen worden gefinancierd.

LV

Actueel

Preiteler Willem Vercruysse: “Lobularia maritima helpt me bij beheersen tripsen”

Werktuigendagen Willem Vercruysse (64) teelt prei en krulpeterselie in Nokere, een deelgemeente van Kruisem. Net als veel andere telers krijgt hij tijdens warme, droge zomers te maken met tabakstripsen in zijn prei. Op vraag van proefcentrum Viaverda wordt op een praktijkperceel van hem het effect van ‘Lobularia maritima’ (zilverschildzaad) als bankerplant voor nuttige insecten uitgetest, om zo de populatie tripsen onder controle te houden.
Voir plus d'articles
Meest gelezen