Startpagina Archief

Riccy Focke wordt

transitiemanager

Riccy Focke wordt de komende 2 jaar de transitiemanager bij het departement Landbouw en Visserij in het kader van het stikstofdossier. Dat maakte Vlaams minister van Landbouw Hilde Crevits in het Vlaams parlement bekend.

Leestijd : 1 min

Riccy Focke is sinds 2007 als vroegere directeur van Boeren op een Kruispunt intensief bezig geweest met de begeleiding van bedrijven die voor moeilijke keuzes staan. Vanuit deze functie is hij bekend met de vele aspecten waar de landbouwers mee te maken hebben.

Informeren en begeleiden

In februari 2020 nam Riccy Focke afscheid van Boeren op een Kruispunt. Hij leidde de organisatie meer dan 13 jaar. Toen hij vertrok, had zijn team 2.500 bedrijven bezocht en ondersteund.

Focke zal in zijn nieuwe functie omringd worden door een team van 4 medewerkers die mee het terrein zullen opgaan. Persoonlijke informatie en begeleiding zijn een belangrijk aspect in het stikstofdossier. Daarnaast zal vanuit het departement Landbouw en Visserij blijvend aandacht gaan naar communicatie en ondersteuning van brede innovatie in de sector. Waar nodig zal er een aanbod op maat van de landbouwer zijn.

“Boeren op een Kruispunt blijft een belangrijke rol spelen als aanspreekpunt voor boeren in nood. De bedoeling is om ook daar voor versterking te zorgen”, zegt minister Crevits.

Kabinet Crevits - SN

Actueel

Interesse in bio? Inagro helpt je op weg

Biolandbouw De markt voor biologische landbouwproducten herstelt zich na een dip tijdens de voorbije 2 jaar. Er is weer ruimte voor en nood aan nieuwe telers. Omschakelen naar biologische landbouw is een ingrijpende beslissing met een grote impact op je bedrijfsvoering. Inagro wil landbouwers met interesse in biolandbouw en biologische landbouwers optimaal ondersteunen met actuele en performante kennis.
Voir plus d'articles
Meest gelezen