Startpagina Archief

Een toekomst voor dubbeldoelkoeien

Op dinsdag 14 juni hield Boerenforum een bijeenkomst in Poperinge in het teken van de dubbeldoelkoeien uit onze streken. De organisatie wilde een eerbetoon geven aan onze eigen dubbeldoelkoeienrassen en aan de boerinnen en de boeren die ze al die tijd in stand hielden.

De dubbeldoelkoe leek in het tweede deel van vorige eeuw een relict uit het verleden. De moderne landbouw had nood aan gespecialiseerde bedrijven en we gingen aan de slag met de ultieme melkkoe of de vleeskoe bij uitstek (of was het ‘uit-steak’?). Naast wat robuuste koeienrassen voor extensieve begrazing en enkele robuuste melkveerassen, zoals Jersey of Montbéliarde, was de toekomst er één van mevrouw Holstein en meneer Belgisch witblauw of ‘den dikbil’.

Geef dubbeldoelkoeien opnieuw een kans

Met de opkomst van de biologische...

Dit artikel is alleen voor abonnees

U heeft uw maandelijkse limiet van gratis beschikbare artikels bereikt

Abonneer nu

Al abonnee of geregistreerd?

Log in of Activeer uw abonnement

Actueel

Een open hart voor landbouw, een interview met Jan de Keyser

Actueel Toen Jan de Keyser, hoofd van Agri & Food bij BNP Paribas Fortis en tevens burgemeester van de West-Vlaamse gemeente Oostkamp, recent onverwacht geconfronteerd werd met een ernstige hartaandoening, viel alles even stil. Het gaf echter ook tijd voor reflectie over kwetsbaarheid, ketendenken en de toekomst van een sector in transitie.
Voir plus d'articles
Meest gelezen