Startpagina Archief

Nieuwe Spaanse PRRSV-stam ‘Rosalia’

nog niet gedetecteerd in België

De wereld van het Porcien Reproductief en Respiratoir Syndroom Virus (PRRSV) staat niet stil en zeker niet in landen waarin veel varkens aanwezig zijn. Dat is ook het geval in Spanje, waar in 2021 en 2022 een nieuwe PRRSV-stam, genaamd ‘Rosalia’, tot ernstige ziekte-uitbraken leidde.

Voorlopig is deze stam nog niet gedetecteerd in België en werden noch bij de DGZ-regiodierenartsen, noch in de autopsiezaal van Dierengezondheidszorg Vlaanderen (DGZ) PRRSV-uitbraken gerapporteerd of onderzocht die doen vermoeden dat Rosalia in het land is. Rosalia behoort tot het Europees type PRRSV en wordt gedetecteerd met de standaard PCR-test. Om er zeker van te zijn dat de gevonden PRRSV-stam ‘Rosalia’ is, is verdere sequentiebepaling nodig.

Het Porcien Reproductief en Respiratoir Syndroom Virus komt wereldwijd voor en kan...

Dit artikel is alleen voor abonnees

U heeft uw maandelijkse limiet van gratis beschikbare artikels bereikt

Abonneer nu

Al abonnee of geregistreerd?

Log in of Activeer uw abonnement

Actueel

De Varkenscampus is een unieke en noodzakelijke onderzoeksfaciliteit

Varkens De voorbije 10 jaar liepen er op de Varkenscampus in Merelbeke-Melle al zowat 70 onderzoeksproeven. Het is een verhaal dat voortdurend verdergaat. Door de evolutie binnen deze sector valt er immers nog heel wat te onderzoeken. Tijdens de recente verjaardagsviering kreeg Landbouwleven de kans om enkele thema’s van nabij te ontdekken.
Voir plus d'articles
Meest gelezen