Startpagina Archief

Weidemann viert

50 jaar Hoftrac

Weidemann vierde deze zomer de verjaardag van de Hoftrac. Dat is een kleine compacte kniklader die zijn kunnen al meer dan 50 jaar toont.

Uit de eerste prototypen, die nog als eenvoudige driewielladers waren ontworpen, ontstond in 1972 en 1973 een kleine wiellader met kniegewrichtkoppeling, die van zijn ontwikkelaars, de gebroeders Reinhold en Oswald Weidemann, de moderne naam ‘Hoftrac’ kreeg. Deze moest volgens de bedenkers wendbaar, krachtig, zeer flexibel en uiterst compact zijn. De eerste in serie geproduceerde Hoftrac, de Perfect 130, werd in 1974 met precies deze aspecten in gedachten ontwikkeld.

Vervanger van de kruiwagen

De kleine, rode machine met...

Dit artikel is alleen voor abonnees

U heeft uw maandelijkse limiet van gratis beschikbare artikels bereikt

Abonneer nu

Al abonnee of geregistreerd?

Log in of Activeer uw abonnement

Actueel

De Varkenscampus is een unieke en noodzakelijke onderzoeksfaciliteit

Varkens De voorbije 10 jaar liepen er op de Varkenscampus in Merelbeke-Melle al zowat 70 onderzoeksproeven. Het is een verhaal dat voortdurend verdergaat. Door de evolutie binnen deze sector valt er immers nog heel wat te onderzoeken. Tijdens de recente verjaardagsviering kreeg Landbouwleven de kans om enkele thema’s van nabij te ontdekken.
Voir plus d'articles
Meest gelezen