Startpagina Archief

Verschillen in maïsafrijping tussen

rassen, regio’s en percelen

Op zowat de helft van de locaties uit het LCV-netwerk is de maïs reeds geoogst. Op 10 oktober werden nog op 5 locaties stalen genomen om de droge stof te bepalen.

De locatie in Tongeren is nog de enige locatie die voor 15 mei werd gezaaid. Alle vroegheidsgroepen zijn hier oogstklaar. De vroege rassen hebben zelfs een drogestofpercentage van meer dan 40%.

Bij de maïs gezaaid na 15 mei laten de locaties in  Geel en Ravels een toename in droge stof zien. Wat Geel betreft, mag gesteld worden dat alle rassen oogstklaar zijn. In Ravels is dit nog niet het geval, maar alle rassen hebben een drogestofpercentage van 30% of meer.

In Zichem en Poperinge is er nauwelijks evolutie in het...

Dit artikel is alleen voor abonnees

U heeft uw maandelijkse limiet van gratis beschikbare artikels bereikt

Abonneer nu

Al abonnee of geregistreerd?

Log in of Activeer uw abonnement

Actueel

Bladziekten rukken op in bietenvelden

Bieten Het Bieteninstituut (KBIVB) meldt dat uit de waarnemingen van deze week blijkt dat er symptomen van bladziekten waargenomen zijn op ruim 85% van de suikerbietpercelen. De aantasting gebeurt voornamelijk door Cercospora.
Voir plus d'articles
Meest gelezen