Startpagina Milieu

Impactanalyses over Natuurherstelwet zijn bijna klaar

In november 2023 sprak een meerderheid van de EU-lidstaten zich uit voor een compromisvoorstel over de Natuurherstelwet. In de landbouwproblematiek komt de Natuurherstelwet ook voor. De laatste versie ervan wordt momenteel bestudeerd.

In de commissievergadering Leefmilieu van het Vlaams Parlement op dinsdag 30 januari zei Vlaams minister Zuhal Demir (N-VA) dat de laatste versie van de Natuurherstelwet voorgelegd is aan 2 bureaus om tot een globale impactanalyse te kunnen komen. De analyse van deze socio-economische impact door advocatenkantoor Deloitte en de ecologische impactanalyse zitten volgens de minister in de laatste fase van afwerking. Het is nu nog wachten op de finalisering er van.

Stemming...

Dit artikel is alleen voor abonnees

U heeft uw maandelijkse limiet van gratis beschikbare artikels bereikt

Abonneer nu

Al abonnee of geregistreerd?

Log in of Activeer uw abonnement
Meest recent Bekijk al het nieuws >

Lees ook in Milieu

Telers en zaadverdelers gezocht die willen starten met autochtone zaadteelt

Akkerbouw Autochtone plantensoorten spelen een cruciale rol in gezonde ecosystemen doordat ze beter zijn aangepast aan lokale omstandigheden. Ze zijn onder meer nauw afgestemd op bestuivers en bodemleven en vormen daardoor een essentiële basis voor succesvol natuurbehoud en -herstel. Maar het zadenaanbod van deze soorten in België is quasi onbestaand. Daar willen VLM en de Plantentuin Meise verandering in brengen.
Meer artikelen bekijken