Startpagina Archief

15 tot 17 miljoen steun voor Waalse veehouders

De Waalse minister van Landbouw Anne-Catherine Dalcq (MR) heeft landbouworganisaties financiële steunmaatregelen voorgesteld voor de veehouders die door het blauwtongvirus getroffen zijn.

Leestijd : 1 min

Als het lopende begrotingsconclaaf het licht op groen zet, gaat het om een potje van 15 tot 17 miljoen euro. Dat is overeengekomen door het kabinet, de administratie en de landbouworganisaties.

Het hulpplan houdt zowel rekening met de urgentie van de toestand als met het strikte beheer en een efficiënt bestuur, benadrukt de minister. Het plan voorziet in een specifieke vergoeding per dood dier en een vergoeding voor de morbiditeit van de veestapel.

Het totale steunbedrag is beperkt tot 15.000 euro, zodat het steunplafond van 20.000 euro over een periode van 3 belastingjaren niet wordt overschreden. Zo zal het overlijden van een vleesrund van meer dan 2 jaar oud recht geven op een vergoeding van 1.000 euro (500 euro voor melkvee). De vergoeding voor een schaap bedraagt 140 euro. De regeling geldt voor veehouders met een kudde van minstens 30 schapen of 10 runderen, die een attest hebben van het FAVV of een veterinair attest met een bloedtest. De praktische modaliteiten worden opgenomen in het wettelijke kader van het plan, dat volgens de minister bijna klaar is.

Belga

Actueel

Voir plus d'articles
Meest gelezen