Startpagina Droogte

Vlaams-Brabant investeert in lokale droogteplannen

De raad van de provincie Vlaams-Brabant breidt haar subsidiereglement voor de opmaak van een hemelwaterplan uit met een subsidie voor een droogteplan. Hiermee speelt ze in op de klimaatverandering, die bij ons gekenmerkt wordt door zowel periodes van hevige regenval als langere periodes van hitte en droogte.

Vlaams-Brabant kreeg de laatste jaren te kampen met ernstige wateroverlast. De extreme overstromingen van juli van dit jaar eisten een grote tol. Daarnaast waren de zomers van de voorbije jaren de warmste en droogste sinds het begin van de metingen. Met alle gevolgen van dien voor natuur en landbouw. Maar ook de watervoorziening bij gezinnen kwam in het gedrang.

Topprioriteit

“Door de...

Dit artikel is alleen voor abonnees

U heeft uw maandelijkse limiet van gratis beschikbare artikels bereikt

Abonneer nu

Al abonnee of geregistreerd?

Log in of Activeer uw abonnement
Meest recent Bekijk al het nieuws >

Lees ook in Droogte

Oppompverbod op verschillende plaatsen in West-Vlaanderen

Droogte In West-Vlaanderen wordt op 4 plaatsen een oppompverbod ingevoerd vanwege de droogte. Dat meldt de gouverneur op 9 mei na afloop van het droogteoverleg. Er mag geen water meer opgepompt worden uit de Rivierbeek, Heulebeek, Handzamevaart en de Poekebeek. Daarmee wil de provincie verzilting in de waterlopen tegengaan. Het verbod wordt met onmiddellijke ingang ingevoerd.
Meer artikelen bekijken