Startpagina Archief

Van 91 naar 168 pv’s

Leestijd : 1 min

In 2016 werden er 168 keer een proces verbaal (pv) uitgeschreven door de Inspectiedienst Dierenwelzijn over de behandeling van dieren in slachthuizen. Dat blijkt uit een parlementaire vraag van Jelle Engelbosch (N-VA) aan Vlaams minister van Dierenwelzijn Ben Weyts. De controle op dierenwelzijn in slachthuizen gebeurt door een systeem van DMO’s.

Deze Dierenartsen Met Opdracht, aangesteld door het FAVV werken checklists af met betrekking tot het dierenwelzijn. Die checklists zijn gebaseerd op Europese verordeningen inzake de bescherming van dieren bij het doden. Bij ernstige overtredingen gaat een formulier naar de Inspectiedienst Dierenwelzijn.

In 2015 ontving de Inspectiedienst Dierenwelzijn 464 meldingen. Deze meldingen hebben aanleiding gegeven tot 91 pv’s. In 2016 ging het om iets minder meldingen (448). Opvallend is dat die wel tot veel meer pvs’s geleid hebben, namelijk 168.

Een belangrijk deel van de meldingen gaat over de transportomstandigheden.

Actueel

ANB koopt ruim 34 ha op voor bebossing in West-Vlaanderen

Actueel De aangekochte gronden zijn nog in landbouwgebruik, uitgezonderd 1 ha bestaand bos. Met de aankoop kunnen reeds bestaande bossen opnieuw met elkaar verbonden worden. West-Vlaanderen is met een bebossingsindex van 2,3% de minst bosrijke provincie van Vlaanderen.
Voir plus d'articles
Meest gelezen