Wereldwijde handel in zuivel groeit langzamer

Dat blijkt uit de ‘EU Agricultural Outlook 2018-2030’. De marktvorsers van de EU verwachten dat het aantal melkkoeien zal afnemen van 23 miljoen dieren nu naar 21 miljoen dieren in 2030. Per koe wordt nu in de EU, met grote regionale verschillen, circa 7151 kg melk per jaar geproduceerd. In 2030 zal dit naar verwachting 8240 kg zijn. De gemiddelde Belgische productie ligt al duidelijk hoger. De meeste productiegroei vindt plaats in de Oost-Europese landen.

De EU belooft samen met Nieuw-Zeeland een belangrijke rol te blijven spelen in de groeiende handel in zuivelproducten. In 2030 zal de EU volgens de rapporteurs goed zijn voor 35% van de wereldwijde vraag naar zuivelproducten. De export vanuit de EU betreft in toenemende mate producten met veel toegevoegde waarde, zoals biologische producten of producten met beschermde herkomstnamen, zoals Parmezaanse kaas.

In de periode van 2008 -2018 groeide de wereldhandel in zuivelproducten met gemiddeld ongeveer 1,5 miljoen ton melkequivalenten per jaar. De groei zal al terugzakken tot bijna 800.000 ton in de periode van 2018-2030. De afgelopen 10 jaar werd de meeste groei gerealiseerd met mageremelkpoeder. Hier zal de jaarlijkse groei ver terugvallen van circa 1 miljoen ton naar circa 250.000 ton.

Bij vollemelkpoeder, kaas en weipoeder is de teruggang beperkt. In het geval van boter was de jaarlijkse groei zowat nul in de periode 2008-2018, maar zal nu sprake zijn van enkele honderdduizenden tonnen per jaar extra.

De EU-export van kaas, boter, melkpoeder en weipoeder groeit naar verwachting met 330.000 ton melkequivalenten per jaar. Wat de EU-markt zelf betreft, zal de komende 12 jaar volgens de Europese Commissie circa 900.000 ton extra melk nodig zijn om de honger naar traditionele zuivelproducten te stillen. Het gaat dan vooral om kaas. De vraag naar vloeibare melkproducten zal naar verwachting blijven dalen.

De vraag naar kaas zal niettemin toenemen omdat ze vaak verwerkt wordt in gemaksvoeding, zoals kant- en klaarmaaltijden. De vraag naar gemaksvoeding groeit omdat consumenten steeds minder tijd hebben om te koken, of prioriteiten elders leggen.

De EU-melkproductie zal in de periode van 2018-2030 groeien met gemiddeld 0,8% per jaar. De productie wordt voor 2018 geraamd op 167 miljoen ton en zal in 2030 182 miljoen ton bedragen. De productiviteit zal tot 2030 met circa 17% toenemen ten opzichte van 2017. De productiviteitsgroei valt daarmee wat terug, wat volgens de rapporteurs vooral te wijten is aan de steeds strengere milieuwetgeving.

JCB

Meest recent

Meest recent