Startpagina Archief

“Onze verkoop is nu al gedaald en de kosten zijn al gestegen”

Net zoals voor alle andere land- en tuinbouwers in de streek rond Zwijndrecht is het bang afwachten wat de toekomst brengt. Nog voor de resultaten van verschillende testen en onderzoeken bekend zijn, voelt Frans Verhelst echter al de gevolgen. “Minder verkoop, meer kosten.”

De komst van Boerenbond-voorzitter Sonja De Becker en Open VLD-voorzitter Egbert Lachaert was voor fruitteler Frans Verhelst een hart onder de riem. Boven zijn fruitboomgaarden troepen zich al donkere toekomst- wolken samen.

Stalen water en fruit

Hij verkoopt jaarlijks circa 200.000 k appels en peren. Frans Verhelst zet die grotendeels af via de groothandel, eerder beperkt via thuisverkoop. “Die laatste hebben we moeten sluiten. En we zien ook al de gevolgen voor de groothandel.”

Er minder verkoop en minder...

Dit artikel is alleen voor abonnees

U heeft uw maandelijkse limiet van gratis beschikbare artikels bereikt

Abonneer nu

Al abonnee of geregistreerd?

Log in of Activeer uw abonnement

Actueel

De Varkenscampus is een unieke en noodzakelijke onderzoeksfaciliteit

Varkens De voorbije 10 jaar liepen er op de Varkenscampus in Merelbeke-Melle al zowat 70 onderzoeksproeven. Het is een verhaal dat voortdurend verdergaat. Door de evolutie binnen deze sector valt er immers nog heel wat te onderzoeken. Tijdens de recente verjaardagsviering kreeg Landbouwleven de kans om enkele thema’s van nabij te ontdekken.
Voir plus d'articles
Meest gelezen